Bizi Takip Edin:

“Bir Çalışana Psikolojik Taciz Yapan, Yetkisi ve Bilgisi olduğu Halde bu eylem ve İşlemlere Göz Yumanlar da Psikolojik Tacizi Yapanlarla Aynı Derecede Suç İşlemiş Olurlar”

Mobbing İzle

Bireysel Destek

Mağdur Başvuru Formu ile Derneğimize gelen başvurulara kayıt takip numarası ve dosya takip numarası verilir. Başvuru; Uzmanlarımız tarafından Akademik bir ölçekle değerlendirilerek Mobbing var mı Yok mu? ön incelemeden geçer. Bu inceleme sonucu Mağdura iş yerinde yaşanan olaylar mobbing parametreleriyle uyumlu mu değil mi?  mail yoluyla bildirilir.

Mağdur Ön İnceleme

Mağdur Başvurusu Derneğimize ulaştıktan sonra uzmanımız tarafından Ön İncelemeden geçirilir. Mobbing Parametreleriyle uyumlu mu? Değil mi? Değerlendirilir.

Mağdur Süreç Analizi

Mobbingin hangi süreçte olduğu değerlendirilir. Sürecin Magdurun yara almadan zarar görmeden nasıl sonuçlandırılacağı uzmanlar tarafından tartışılarak ortak bir karara varılır. Mağdura süreç hakkında bilgilendirme yapılır. Psikolojik Destek ve Hukuki Destek sağlanır.

Psikolojik Destek

Mağdurlar Mobbing sürecinde stres kaynaklı psikosomatik hastalıklar (Saç dökülmesi, deri dökülmesi, sırt ve bel ağrıları, mide ağrıları, kaşıntı v.b.) yaşamaktadırlar. Bu yıpratıcı süreç, ankisiyete bozukluğu, stres sonrası travma bozukluğu, içe kapanma, özgüven eksikliği v.b. psikolojik sonuçlar doğurur. Bu sonuçları ortadan kaldıracak tedavi süreçleri önerilerek psikolojik destek sağlanır.

Dostane Çözüm Yolları

Mobbingi ortadan kaldırmak amacıyla zaman zaman dostane çözüm yolları da aranır. Günümüzde Alternatif uyuşmazlık çözüm yolları olarak tanımlanan bu süreçte insan kaynakları uzmanları, arabulucu, uzlaştırıcı araya girerek dostane çözüme ulaşılmaya çalışılır.

Hukuki Destek

Mağdurlara hukuki destek verilerek Dava açılması, dava sürecinin takibi ve sonuçlandırılması aşamalarında Mağdurun yanında olunur.

Dava Süreci

Dava sürecinde Dernek olarak mahkemelere istenmesi durumunda Mütaalağa verilir. Dernek Yönetim Kurulu kararı ile duruşmalara müdafi sıfatıyla katılım sağlanabilir.